реклама

Хто став «куратором» Угорщини по Закарпаттю: відомі деталі

Створену в угорському уряді посаду уповноваженого міністра по Закарпаттю, що викликала протест українського МЗС, обійняв Іштван Грежа, який в уряді Орбана з 2016 року опікується Закарпаттям. Про це йдеться...
ishtvan grezha

Створену в угорському уряді посаду уповноваженого міністра по Закарпаттю, що викликала протест українського МЗС, обійняв Іштван Грежа, який в уряді Орбана з 2016 року опікується Закарпаттям.

Про це йдеться у статті «Європейської правди» «Уповноважений на конфлікт: Будапешт дав старт новому загостренню з Україною«.

Протягом останніх двох років посада Грежі стосувалася співпраці двох сусідніх прикордонних регіонів України та Угорщини і звучала так: «Уповноважений (комісар) уряду Угорщини з питань співпраці Саболч-Сатмар-Березького району та Закарпаття».

Відтепер назва є іншою: «Уповноважений міністра з питань розвитку Закарпаття і програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну».

«Щоб не було різночитань, у документі на призначення Іштвана Грежі додатково дописано (причому українською мовою!), що йдеться про розвиток Закарпатської області, а не ширшого регіону. Тобто йдеться про управління частиною суверенної території України!» — наголошується у статті.

На попередній посаді Грежа також курував роботу благодійного фонду «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде», проти якого СБУ відкрила розслідування за підозрою у сепаратизмі. (Детальніше читайте у статті: «СБУ проти Угорщини: як закарпатський старлей поставив під загрозу саміт Україна-НАТО«). Наразі не відомо, чи збережуться ці повноваження на його новій посаді.

Водночас цього тижня Грежа побував на Закарпатті, де наголосив, що не прагне сепаратизму в жодних формах.

«Ми ніколи не ставили за мету будь-яке прагнення до сепаратизму. Наша мета – щоби найзахідніша область України стала мостом до Європейського Союзу (для решти території України)» , – цитує уповноваженого сайт угорського уряду.

У статті наголошується, що сумнівів щодо щирості цих слів Грежі немає з огляду на минулий досвід посадовця.

«Іштван Грежа – не політик, а радше менеджер, технократ. Він і раніше опікувався програмами допомоги Україні в угорському уряді. Навіть за останній рік, коли вирував освітній конфлікт між нашими державами, від нього не пролунало жодної скандальної або агресивної заяви щодо нашої держави», — йдеться у статті.

Як повідомлялося, МЗС України вимагає пояснень від Будапешта у зв’язку з його рішенням створити посаду урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області.

У дипвідомстві повідомили, що вручили ноту протесту керівникові угорської дипмісії, оскільки «до компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України».

Більше про новий виток напруги між Україною та Угорщиною читайте у статті: «Уповноважений на конфлікт: Будапешт дав старт новому загостренню з Україною«.

реклама
Рубрики
Публікації
Нет комментариев

Оставить комментарий

*

*

Новости по теме: