реклама

«Шлях відкритий»: Порошенко схвалив старт роботи Антикорупційного суду

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що дозволяє забезпечити ефективне започаткування роботи та подальше функціонування Вищого антикорупційного суду,...
Poroshenko

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що дозволяє забезпечити ефективне започаткування роботи та подальше функціонування Вищого антикорупційного суду, зокрема його апеляційної палати.

Підписання цього документа стане суттєвим кроком у питанні протидії корупції в Україні, повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

«З прийняттям цього Закону повністю відкритий шлях для створення та функціонування Вищого антикорупційного суду, тож я звертаюся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів із проханням якнайшвидше провести конкурс, а до Міністерства закордонних справ – у максимально короткі терміни звернутися з проханням до наших міжнародних партнерів щодо делегування представників до Громадської ради міжнародних експертів», — зазначив Петро Порошенко.

Президент також закликав правників брати участь у конкурсі. «Від вашої принципової позиції залежатиме швидкість і ефективність боротьби з корупцією в Україні», — наголосив він.

Реакція на рішення

Заступник голови Адміністрації президента України і координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов вважає, що такий крок завершить інституційну складову впроваджуваної в країні судової реформи

«Підписаний президентом закон має вирішити ряд важливих питань у функціонуванні судової системи», — зазначив він у коментарі для «Інтерфакс-Україна».

У цьому контексті він висловив сподівання, що Вищий антикорупційний суд посилить ефективність системи антикорупційних органів, зокрема сприятиме підвищенню якості досудового розслідування.

Також стало відомо, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурси на посаду суддів Вищого антикорупційного суду і Верховного Суду. Всього в ВАКС є 39 вакантних посад суддів: 12 з них — посади в апеляційній палаті. У конкурсі на посаду в ВАКС можуть брати участь судді з п’ятирічним стажем, адвокати, вчені з сукупним стажем у сім років.

Для кандидатів на посади у Верховному суді є 26 вакансій. Зокрема, в Касаційному адміністративному суді — 26 посад, Касаційному цивільному суді — 23 посади, Касаційному господарському і кримінальному — 16 і 13 посад відповідно. До конкурсу допускаються судді, адвокати, вчені з сукупним стажем у 10 років на цих посадах. Термін подачі документів — з 8 серпня по 14 вересня.

Нагадаємо, що Законом вирішуються деякі питання організації діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів, зокрема передбачено деталізацію діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріплення певної інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

Водночас Законом передбачено, що апеляційний розгляд справ щодо топ-корупціонерів здійснюватиметься виключно апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 5 червня з’явилася заява США, в якій вони закликали Україну створити Антикорупційний суд, який відповідатиме вимогам МВФ.

По материалам: obozrevatel.com

реклама
Рубрики
Публікації
Нет комментариев

Оставить комментарий

*

*

Новости по теме: